Polecamy
oferta dla firm
oferta dla firm
Prawie połowa wszystkich konsumentów na całym świecie padła ofiarą cyberprzestępczości. Każde kliknięcie łącza, otwarcie wiadomości e-mail, pobranie aplikacji lub podłączenie do sieci to dla hakerów okazja do przejęcia Twoich danych osobowych. Nawet istniejące od dawna zagrożenia, takie jak oprogramowanie ransomware, nieustannie ewoluują, a nowe zagrożenia, takie jak cryptojacking, są dodawane na bieżąco. Webroot oferuje pełną ochronę przed wirusami i kradzieżą tożsamości dla wszystkich Twoich urządzeń, bez spowalniania urządzeń.
Tradycyjne programy antywirusowe oparte są na rozpoznawaniu sygnatur odbywającym się na urządzeniach końcowych. Ta strategia nie jest skuteczna z kilku powodów:
tak bardzo, iż bezcelowe stało się aktualizowanie sygnatur na urządzeniach końcowych, jako że nie są one w stanie porównywać plików ze wszystkimi znanymi sygnaturami
oraz sieci bonet do przeprowadzania ataków typu zero-day, zanim sygnatury zostaną zaktualizowane na urządzeniach końcowych
W sytuacji, kiedy cyberatak wymierzony jest w konkretną jednostkę lub organizację, prawdopodobne jest, że sygnatura w ogóle nie istnieje. Hakerzy wykorzystują takie techniki jak szyfrowanie złośliwych kodów, polimorfowanie po stronie serwerów oraz testowanie QA, których rozpoznanie na podstawie sygnatur jest niemożliwe.
W obliczu tego rodzaju zagrożeń, większość ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem informacji zgadza się, iż tradycyjne produkty antywirusowe, oparte na rozpoznawaniu sygnatur nie są w stanie skutecznie zapobiegać atakom najnowszego i najbardziej niebezpiecznego złośliwego oprogramowania.
Zasada działania „ciężkiego klienta” tradycyjnych produktów antywirusowych oparta jest na analizcie baz danych definicji wykrytych wcześniej zagrożeń, co jest często nieefektywne, zajmuje dużo czasu i powoduje znaczne obciążenie procesora. Architektura typu klient / chmura całkowicie zmienia tę sytuację, jako że na urządzeniu końcowym potrzebny jest jedynie ultralekki klient, który odnajduje nowe pliki i tworzy ich znaczniki (hashe). Hash wysyłany jest do ulokowanego w chmurze serwera i porównywany z bardzo rozbudowaną bazą sygnatur, a wyniki przesyłane są z powrotem do urządzenia końcowego.
wykonywana jest bardzo niewielka część zadań, więc jego wydajność nie zmniejsza się
ponieważ wymienianych jest tylko kilka hashy (zwykle ok. 120 KB dziennie), podczas gdy w przypadku tradycyjnych programów antywirusowych codziennie przesyłanych jest kilka tysięcy sygnatur
dysponują niezwykle rozbudowaną bazą danych, a porównywanie wzorów odbywa się na ogromnych serwerach. W czasie rzeczywistym otrzymują one informacje źródłowe dotyczące unikalnych kodów złośliwego oprogramowania, dzięki czemu zagrożenia typu zero-day mogą być natychmiast rozpoznawane i blokowane
aby chronić użytkowników zdalnych oraz tych korzystających z roamingu przed atakami typu zero-day
nie muszą instalować ciężkich klientów ani aktualizować bazy sygnatur na urządzeniu końcowym
Produkty antywirusowe typu „ciężki klient” są całkowicie przestarzałe, a architektura typu chmura / klient jest jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu dopasowywanie sygnatur w czasie rzeczywistym będzie wydajne i skuteczne.
przeciwko wszystkim typom złośliwego oprogramowania
wzorów plików i typów zachowania
nowych i ulegających zmianie plików i procesów w ramach Webroot® Intelligence Network
przed atakami typu zero-day.
zabezpieczająca końcówki, które nie są połączone z siecią Internet
bazy danych sygnatur lub/i plików na urządzeniu końcowym
ul. Piramowicza 9, 90-254 Łódź
ul. Brukowa 8 (obok kl. B), 91-341 Łódź
tel.: + 48 42 278-30-00
kom.: +48 509-344-954
ul. Brukowa 8, 91-341 Łódź
NIP: 947-200-13-94
KRS: 0000824743
REGON: 385358996