Sophos

Sophos specjalizuje się w produkcji oprogramowania zabezpieczającego na rynku IT. Wspierane przez SophosLabs, stworzone przez Sophos rozwiązania z udziałem Sztucznej Inteligencji jak i dla chmury są w stanie dostosować się i ewoluować, aby zabezpieczyć punkty końcowe i sieci przed nigdy wcześniej nie widzianymi taktykami i technikami cyberprzestępców.

Ochrona serwerów

 • Sophos Server Security

  Niezależnie czy zabezpieczasz podstawowy serwer plików Windows lub zaawansowany serwer aplikacji Linux, potrzebujesz najlepszej ochrony antywirusowej bez zużywania cennych zasobów systemu.

 • Sophos PureMessage

  Dzięki Sophos PureMessage użytkownicy mogą pracować wydajnie i bezpiecznie. Skaner przychodzących, wychodzących i wewnętrznych wiadomości e-mail w celu ochrony przed spamem i aktualnymi zagrożeniami.

 • Sophos Network Storage Antivirus

  Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania w całej firmie. Skaner chroni przed aktualnymi zagrożeniami i równocześnie bez problemu integruje się z szeroką gamą systemów magazynowych, w tym z EMC, NetApp i Oracle / Sun. Możliwości równoważenia obciążenia, przełączania awaryjnego zapewniają wysoką dostępność i przepustowość, aby zapewnić najlepsze zabezpieczenie dla użytkowników.

Ochrona użytkowników

 • Sophos SafeGuard Encryption

  Sophos SafeGuard Enterprise Encryption 7 wprowadza kompletne rozwiązanie do ochrony danych na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych. Niezależnie, czy dane znajdują się na laptopie, urządzeniach mobilnych, albo współpracują poprzez chmurę lub inną metodę wymiany plików. SafeGuard Encryption jest stworzony tak, aby dopasować swoją pracę i procesy organizacyjne bez spowalniania wydajności.

 • Sophos Mobile Control

  Sophos Mobile Control umożliwia bezpieczną pracę na urządzeniach mobilnych oraz nieograniczone możliwości współpracy dla firmy. Sophos upraszcza system zarządzania typu Enterprise Mobility Management (EMM) dla środowisk, w których korzysta się z telefonów prywatnych (BYOD) przy jednoczesnej maksymalizacji bezpieczeństwa danych.

 • Sophos Enduser Protection Bundles

  Kompleksowe bezpieczeństwo dla użytkowników i danych w organizacji. Pakiety ochrony użytkowników końcowych umożliwiają ochronę każdego użytkownika i urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i utratą danych. Tylko Sophos zapewnia najlepszą w swojej klasie ochronę stacji roboczych, urządzeń mobilnych, szyfrowanie, ochronę poczty elektronicznej oraz stron internetowych w modelu licencjonowania na użytkownika wraz z najlepszym wsparciem technicznym w branży.

 • Sophos Endpoint Antivirus

  Wyszukana a zarazem prosta ochrona antywirusowa, zaawansowana ochrona przed zagrożeniami, filtrowanie stron internetowych oraz egzekwowanie polityki. Dzięki Sophos Endpoint Protection ochrona antywirusowa komputerów z systemem Windows, Mac oraz Linux przed potencjalnymi zagrożeniami staje się prosta.

 • Sophos Cloud

  Sophos Cloud jest jedynym w pełni zintegrowanym rozwiązaniem bezpieczeństwa dla systemów Windows, Mac i urządzeń mobilnych, które łączy w sobie ochronę stacji roboczych, zarządzanie urządzeniami mobilnymi oraz ochronę serwerów.

Ochrona sieci

Sophos UTM (Unified Threat Management) oferuje kompleksowe zabezpieczenie infrastruktury sieciowej w jednym urządzeniu. Wachlarz rozwiązań Sophos dzięki dostępności na platformie sprzętowej, softwareowej a także jako maszyna wirtualna zapewnia pełną ochronę. Zróżnicowanie platformy sprzętowej umożliwia zabezpieczenie sieci firmowej nawet do kilku tysięcy pracowników. Potwierdzone licznymi testami i certyfikatami rozwiązania Sophos odznaczają się wysoką funkcjonalnością, efektywnym i prostym zarządzaniem siecią, a także wysokim poziomem bezpieczeństwa.

 

Niezrównana wydajność, bezpieczeństwo i kontrola jaką zapewnia Sophos XG Firewall sprawia, że jest to doskonały pakiet bezpieczeństwa, który zapewnia najlepszą wydajność firewall’a dla przedsiębiorstw. Posiada intuicyjny interfejs, który pozwala korzystać z zaawansowanych funkcji, bez konieczności posiadania wiedzy ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa IT.

Rozwiązania Sophos UTM:

 • Small Business

  Sophos SG 105, SG 115, SG 125, SG 135
  to urządzenia umożliwiające kompromis między kosztami a jakością wdrożanych rozwiązań.

 • Medium Business

  Sophos UTM SG 210, UTM SG 230, UTM SG 310, UTM SG 330, UTM SG 430, UTM SG 450
  to urządzenia dla małych firm, rozwijających się średnich lub oddziałów dużych firm.

 • Large Business

  Sophos SG 550 i SG 650
  to urządzenia dla rozwijających się korporacji z znaczną ilością pracowników

Opcjonalne pakiety:

 • Network Protection

  Ochrona sieć przed zaawansowanymi atakami hakerskimi i exploitami, niemożliwymi do wykrycia bez aktywnego firewalla. Moduł oferuje kompletną ochronę IPS oraz zabezpiecza przed atakami DoS i DDoS.

 • Secure Wi-Fi

  Sophos UTM Wireless Protection gwarantuje łatwe wdrażanie, a następnie zarządzanie sieciami bezprzewodowymi, które są bezpieczne i niezawodne. Urządzenie Sophos UTM pracujące jako bezprzewodowy kontroler, automatycznie konfiguruje punkty dostępowe, które można potem monitorować i zarządzać, co znacząco oszczędza czas i zasoby.

 • Secure Web Gateway

  Licencja Sophos UTM Web Protection chroni przed złośliwym oprogramowaniem, które może mieć źródło wśród nieautoryzowanych aplikacji, dając jednocześnie jasny obraz tego, jak pracownicy spędzają czas w sieci.

 • Secure Email Gateway

  Rozwiązanie all-in-one do szyfrowania poczty elektronicznej i ochrony przed spamem i wszelkimi innymi zagrożeniami. Sophos Secure Email Gateway zapewnia pełną kontrolę nad danymi wychodzącymi poza organizację za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 • Endpoint Protection

  Łatwe w skonfigurowaniu zabezpieczenie stacji końcowych i zapewnienie im ochrony przed malwarem, wirusami oraz utratą danych. Wbudowane narzędzia raportują w jaki sposób wykorzystywane są urządzenia, a nawet śledzą ich położenie.