WatchGuard

Dynamiczne, wydajne i łatwe w użyciu rozwiązania bezpieczeństwa UTM, bezpieczne rozwiązania WIFI.

Firma powstała w 1996 roku, w Seattle. Od samego początku Producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową.  Firma zatrudnia ponad 500 i ma swe przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach.

Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm na całym świecie. Producent klasyfikowany jako lider i wizjoner w raporcie Gartnera od 6 lat. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania – WatchGuard Dimension uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

Co jest kluczowe…

Co jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego dostępu do sieci i jej zasobów oraz ochrony użytkowników? Oraz co decyduje o sukcesie platformy ochrony WatchGuard ?

 • Łatwość zarządzania

  systemem, tworzenia reguł i polityk bezpieczeństwa przy zachowaniu maksymalnej pewności co do skuteczności zabezpieczeń

 • Natychmiastowe reagowanie

  na zmiany stopnia zagrożenia

 • Atrakcyjny stosunek jakości do ceny

  dla rozwiązań oraz kosztów utrzymania systemu

 • Elastyczne i szerokie portfolio zastosowań

 • Dynamiczna ochrona użytkowników

Aby sprostać powyższym wyznacznikom…

Aby sprostać powyższym wyznacznikom producent opracował system integrujący wszystkie zadania w jednej platformie. Do podstawowych funkcji zintegrowanej platformy bezpieczeństwa WatchGuard należą:

 • Umożliwienie bezpiecznego dostępu do Internetu

  Przedsiębiorstwom, zdalnym oddziałom firmy, partnerom handlowym firmy, pracownikom zdalnym

 • Dynamiczne dostosowanie

  systemu zabezpieczeń dla potrzeb każdej lokalizacji

 • Utrzymanie systemu zabezpieczeń

  w stanie AKTUALNYM wobec potencjalnych niebezpieczeństw

 • Centralne zarządzanie i monitorowanie

  stanu zabezpieczeń sieci rozproszonej terytorialnie

 • Zapewnienie odpowiedniej skali rozwiązania

  dla różnych typów i wielkości przedsiębiorstw przy zachowaniu optymalnej ceny

 • Posiadanie zdolności do przyszłościowej rozbudowy systemu

Unikatowy system operacyjny

Wydajny i elastyczny  system operacyjny WatchGuard Fireware decyduje o sprawnym, szybkim i skutecznym działaniau platform WatchGuard. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność całego systemu nawet w chwili równoczesnego maksymalnego obciążenia poszczególnych podzespołów.

Najlepsi dostawcy

Właśnie dzięki innowacyjności systemu operacyjnego WatchGuard Fireware w urządzeniach zostały zaimplementowane rozwiązania bezpieczeństwa pochodzące od wiodących dostawców. Co to oznacza dla użytkownika ? Zwiększoną pewność, że system stanie na wysokości zadania i skutecznie zadziała w sytuacji zagrożenia.  Producent preferuje najbardziej zaufanych, znanych i wypróbowanych dostawców poszczególnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.